Thanks to the partnership of Octopus Newsroom and TRACO SYSTEMS experiencing the fulfilment of his nature, the implementation of plug-in Traco MediaBridge, which exclusively provides a connection between the system and the Octopus Avid environment. Plug-in has been successfully deployed in real operating at the technological renewal of the television station TA3.

Společnost Octopus Newsroom, přední světový výrobce televizních redakčních systémů, uzavřel v květnu tohoto roku partnerství s firmou TRACO SYSTEMS, vývojářem softwaru a systémovým integrátorem. Partnerství se zaměřuje na implementaci plug-inu Traco MediaBridge, který umožňuje uživatelům Octopus Newsroom procházet a nasazovat mediální obsah z produkčního asset managementu Avid Interplay pomocí přetažení objektů v uživatelky přívětivém rozhraní.

Traco MediaBridge poskytuje televizním redakcím vybaveným softwarem Octopus vysoce optimalizovaný pracovní postup pro přípravu videí včetně vytváření jejich zástupců. Mediální obsah lze přidávat z asset managementu přímo do vybrané reportáže. Další funkce zahrnují schopnost spouštět akce z uživatelského rozhraní Octopu a otevírat AAF sekvence v Avid MediaCentral | UX.

Octopus 8 je především rychlý a velice ovladatelný redakční systém pro každou fázi výrobního procesu od nabírání médií přes titulkování až po obsluhu čtecího zařízení,” říká Octopus Newsroom Technology Partners Manager Milan Varga a dodává: Plug-in MediaBridge rozšiřuje funkčnost přímo v ovládacím prostředí populárních produktů pro správu obsahu třetích stran. Je to skvělý příklad integrace softwarových systémů a zachovává srozumitelnost pracovních postupů, což umožňuje zaměstnancům zpravodajské redakce rychle reagovat na změny.”

Bylo pro nás velmi náročné integrovat Octopus 8 s Avid MediaCentral platformou uživatelsky přívětivým a intuitivním způsobem, říká technický ředitel TRACO SYSTEMS a.s.  Miro Ambra a dodává: Společně s týmem Octopus jsme usilovali o vytvoření otevřeného, globálního zpravodajského prostředí.

Spolupráce vyústila v reálnou instalaci na Slovensku. Televizní zpravodajský kanál TA3 používá redakční systém Octopus více než sedm let společně s postprodukčním prostředím Avid.  TA3 ve své nové renovované podobě, která znamenala kompletní upgrade televizní technologie, se zaměřila na integraci a bezproblémového fungování celého systému s Octopus Newsroom. To zahrnuje Vizrt grafiku, střižny Avid NewsCutter, čtecí zařízení Autoscript a playout Avid Command, všechno integrované s redakčním systémem Octopus. A softwarový plug-in Traco MediaBridge je jedním za základních kamenů celé integrace.